Mazury

Hotel Ognisty Ptak*** położony jest pomiędzy Węgorzewem a Giżyckiem - żeglarską stolicą Polski. Usytuowanie w samym sercu Mazur umożliwia dostęp do najciekawszych atrakcji  regionu:

GIŻYCKO i okolice:
XIX-wieczna Twierdza Boyen w Giżycku
Twierdza Boyen, wzniesiona w latach 1844-1856, jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego.

Jedyny w Europie czynny most obrotowy na Kanale Łuczańskim w Giżycku
Most obrotowy został zbudowany w 1889r. przez firmę Bechelt C.O. Grundberg und Shel z.Zielonej Góry. Most zbudowano w celu zapewnienia dogodnego połączenia miasta z Twierdzą Boyen zbudowaną w latach 1844-1857.

Wieża ciśnień w Giżycku – panorama miasta i okolicznych jezior
Wieża Wodna (odległość ok. 500 m. od hotelu) Wieża została zbudowana w 1900 r., dziś jest punktem widokowym, z którego roztacza się widok na miasto i jezioro Niegocin. Wewnątrz znajduje się lokalne muzeum oraz kawiarnia.

WĘGORZEWO i okolice:

Śluza na tamie w Mamerkach
Celem budowy było odprowadzenie w kierunku północnym wód z Wielkich Jezior Mazurskich do rzeki Pregoły w celu uzyskania drogi wodnej do Bałtyku, oraz wykorzystania energii wodnej do poruszania siłowni wodnych i osuszenia około l7 tysięcy hektarów łąk.

Dawna siedziba Himmlera w Pozezdrzu
ok. 30 km od Giżycka - Duży kompleks bunkrów z II wojny światowej, dawna kwatera główna Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych pod kryptonimem Anna.

Cmentarz I Wojny Światowej w Węgorzewie 
Muzeum Kultury Ludowej

KĘTRZYN i okolice:

Zabytki II wojny światowej: Wilczy Szaniec–była kwatera Hitlera w Gierłoży
W czasie II wojny światowej w latach od 1941-1944 Wolfschanze stanowił główną kwaterę Adolfa Hitlera. To w niej Furher podejmował najważniejsze decyzje, mające wpływ na dzieje Europy. To, co możemy zobaczyć dzisiaj to jedynie pozostałości po tym ogromnym założeniu obronno-rezydencjonalnym głównodowodzącego Rzeszy, choć oczywiście ruiny same w sobie robią niesamowite wrażenie.

Mazurolandia - Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży 
Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni

MIKOŁAJKI i okolice:

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Znajduje się w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie pomiędzy miejscowościami Ruciane-Nida i Mikołajki. Zobaczyć można między innymi: bobry, wilki, żurawie, łosie, jelenia Dybowskiego, sarny, daniele, rysie, dziki i wiele gatunków ptaków.

Wioska Wikingów Galindia
Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni

Leśniczówka w Praniu

Leśniczówka Pranie powstała około 1880 r. Położona w Puszczy Piskiej (województwo warmińsko-mazurskie) tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1950 r.
Przyjeżdżał z Warszawy przez kolejne trzy lata, jako gość ówczesnego leśniczego Stanisława Popowskiego. W 1952 r. wraz z żoną Natalią snuł plany zamieszkania na stałe w okolicy jeziora Nidzkiego, które zniweczyła nagła śmierć poety w grudniu 1953 r. W 1980 r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa

Dalsze okolice: (ok 40-50 km)
Zabytkowe wiadukty w Stańczykach
Piramida rodu Fahrenheidów w Rapie
Puszcza Piska

Puszcza Borecka

ok. 30 km od Giżycka - Wolisko - leśniczówka, przy której w specjalnej zagrodzie z platformą obserwacyjną można oglądać boreckie żubry.

Przyjazd

25

Kwietnia

Wyjazd

29

Kwietnia